Η κυρία Φωτεινή του πολιτιστικού κέντρου του Δήμου Αθηναίων έμαθε στα αγόρια μας την ιστορία του Καραγκιόζη και του θεάτρου σκιών που έρχεται από τη μακρινή Κίνα. Τα παιδιά μας έπαιξαν με τις φιγούρες του θεάτρου σκιών και μετά περιηγήθηκαν στο χώρο της έκθεσης.
Είδαν επίσης τη μόνιμη έκθεση που είναι στημένη σύμφωνα με την παλαιά Αθήνα του προηγούμενου αιώνα.
* H δομή φιλοξενίας ασυνόδευτων ανηλίκων λειτουργεί στο πλαίσιο του προγράμματος «Πρόγραμμα Ελλάδας – Ταμείο Ασύλου, Μετανάστευσης και Ένταξης 2021-2027»
Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για να εξασφαλίσει τη σωστή λειτουργία της και να δημιουργήσει στατιστικά για την χρήση της. Μπορείτε να επιλέξετε ποια cookies θα αποδεχθείτε. ΡυθμίσειςΑποδοχή
Manage consent
Πολιτική Cookies
Χρησιμοποιούμε cookies για την εξατομίκευση περιεχομένου και διαφημίσεων, για την παροχή λειτουργιών κοινωνικών μέσων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας στον ιστότοπο μας. Μοιραζόμαστε επίσης πληροφορίες σχετικά με τη χρήση που κάνετε στον ιστότοπο μας με τους συνεργάτες μας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, τη διαφήμιση και την ανάλυση, οι οποίοι ενδέχεται να το συνδυάσουν με άλλες πληροφορίες που τους έχετε παράσχει ή που έχουν συλλέξει από τη χρήση των υπηρεσιών τους από εσάς.
Αυτά τα cookies είναι απαραίτητα για την σωστή λειτουργία της ιστοσελίδας και δεν μπορούν να αφαιρεθούν. Συνήθως δημιουργούνται μετά από κάποια δική σας ενέργεια, όπως να συμπληρώσετε κάποια φόρμα ή να επιλέξετε τις προτιμήσεις σας για την ιστοσελίδα. Μπορείτε να ρυθμίσετε τον περιηγητή σας να μπλοκάρει ή να σας προειδοποιεί για αυτά τα cookies, αλλά κάποια μέρη της ιστοσελίδας δεν θα δουλεύουν σωστά
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.